Jak na sloh

2 vyučovací hodiny

WEBINÁŘ

(ne)pedagogičtí pracovníci

Seminář se uskuteční 18.9.2024 od 15:00 do cca 16:30 hod.

Akce se uskuteční v prostředí LiveWebinar. Podrobnější informace zašleme přihlášeným den před spuštěním webináře. Pokud je v den konání nenaleznete v žádné složce pošty, kontaktujte nás.

Platné osvědčení o absolvování akce a obdržíte po uskutečnění akce elektronicky (e-podpis). Více k webinářům zde.

Sloh je mnohdy opomíjenou součástí výuky ČJ na 1. stupni. Pojďte se s námi inspirovat a obohaťte své hodiny o zajímavé činnosti a aktivity. Těšte se na:

• Činnostní učení slohu, slohové rozcvičky.
  • Hry k obohacování slovní zásoby.
  • Aktivity k slohovým útvarům-  rozhovor, omluva, vzkaz, dopis, popis, vypravování.
  • Práce s osnovou, členění textu.
  • Četba jako inspirace k vlastní tvorbě.
  • Mluvený a písemný projev žáků.

Seminář je vhodný pro učitele ČJ působící na 1. stupni ZŠ, asistenty pedagoga či osoby věnující se doučování.

Těšte se na:Lektorky vychází ze své pedagogické praxe a krom teorie bude školení obsahovat také praktické ukázky.

V rámci výkladu si všimněte, jakým způsobem lektor používá, věnuje se:

• Pozitivní způsoby hodnocení žáků.
  • Rozvíjení kompetence pracovní, komunikativní, kompetence k učení, kompetence k řešení problémů a kompetence sociální.