Kreslení a malování podle skutečnosti na 2. st. ZŠ

akreditace MŠMT 28081/2022-4-1011

(ne)pedagogičtí pracovníci
Rodiče

Seminář se uskuteční ve středu 9.10.2024 od 14:00 do cca 17:05 hod.

Akce se uskuteční v prostředí LiveWebinar. Podrobnější informace zašleme přihlášeným den před spuštěním webináře. Pokud je v den konání nenaleznete v žádné složce pošty, kontaktujte nás.

Platné osvědčení o absolvování akce a obdržíte po uskutečnění akce elektronicky (s e-podpisem). Více k webinářům zde.

Cena 1190 Kč/os při účasti dvou a více osob z jedné školy (při společné fakturaci).

Účastníci se musí hlásit jednotlivě, při fakturaci je zahrneme na jeden doklad a započítáme slevu automaticky! Pro uplatnění slevy není možné hradit akci kartou, vyčkejte na fakturu.

Zajímá Vás, jak dětem můžeme pomoci v rámci hodin VV při přípravě na talentové zkoušky na školy s výtvarným zaměřením? Chtěli byste vědět, jak vést žáky 2. stupně ZŠ k posunu ve výtvarném projevu? Nejen k tomu Vám předáme náměty na tomto webináři. Jeho cílem je představit jednoduché a bezpečné možnosti kreslení a malování podle skutečnosti včetně seznámení s principy perspektivy ve výtvarné výchově. Předkládá náměty elementárních cvičení na zrakové vnímání a motivuje k zapojení těchto cvičení uzpůsobených k věku a schopnostem dětí do výuky po celou dobu školní docházky.

• Elementární cvičení na zrakové vnímání
  • Cvičení na koordinaci ruky a očí
  • Postupy ukazující jak jednoduše začít kreslit podle skutečnosti
  • Pomůcky a vychytávky
  • Jednoduché seznámení s principy perspektivy přiměřené věku dětí
  • Linie – stín – plocha
  • Předměty – zátiší – krajina – lidské tělo
  • Příprava na talentové zkoušky na školy výtvarného zaměření

Webinář je určený všem, kdo hledají postupy, náměty a metody do výtvarné výchovy - pedagogům a ostatním, kteří mají chuť děti výtvarně podpořit, zkušeným i začínajícím učitelům a také rodičům.

Webinář nabízí konkrétní činnosti, postupy a náměty, které nenásilně rozvíjejí výtvarné dovednosti. S uvedenými činnostmi lze začít i s dětmi na 1. stupni – a individuálně postupovat s ohledem na jednotlivce.

Lektorka: Mgr. Lenka Kalová

Kvalifikace a praxe v oboru:

• Absolventka Pedagogické fakulty v Českých Budějovicích - učitelství pro 1. stupeň základní školy
  • 20 let ve školství včetně práce s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami

Zájem o přirozené metody učení a o techniky, které člověku pomáhají při zvládání stresu a v nejrůznějších situací.

V současné době se věnuje poradenství v oblasti zdravého životního stylu, vede výtvarné kurzy pro děti i dospělé, semináře akreditované MŠMT pro pedagogy.

Kontakty na lektorku Lenku Kalovou a ve fotogalerii výtvarnou inspiraci najdete na jejím webu: www.kalova.cz