Projektové vyučování II

další praktické ukázky realizovaných projektů

13. 11. 2024, zahájení v 14:00

4 vyučovací hodiny

WEBINÁŘ

(ne)pedagogičtí pracovníci

Webinář se uskuteční 13.11. od 14:00 do cca 17:10 hod.

Akce se uskuteční v prostředí LiveWebinar. Podrobnější informace zašleme přihlášeným den před spuštěním webináře. Pokud je v den konání nenaleznete v žádné složce pošty, kontaktujte nás.

Platné osvědčení o absolvování akce a obdržíte po uskutečnění akce elektronicky (elektronický podpis). Více k webinářům zde.

V případě zájmu se přihlaste také na předchozí webinář Projektové vyučování I.

Cena 1090 Kč/os při účasti dvou a více osob z jedné školy.

Účastníci se musí hlásit jednotlivě, při fakturaci je zahrneme automaticky na jeden doklad a započítáme slevu!

Akce je vhodná pro všechny učitele prvního stupně ZŠ. Webinář je veden ryze prakticky, získáte zásobník námětů pro práci napříč předměty a ročníky. Navazuje na webinář Projektové vyučování I, kde se účastníci seznamují i se základní teorií.

Na akci zazní:

• Projekt: “Pohádka”, práce se známými pohádkami, obrázkové osnovy, přiřazování textu, práce s textem, mezipředmětové vztahy, uplatnění digi kompetencí a přesah pohádek do osobního života dětí.
  • Projekty ke státním svátkům: plánování, dětí získávají povědomí o naší kultuře a dějinách, uvědomí si, proč státní svátky slavíme a jejich důležitost.

Lektor dále využívá:

• Metody aktivního vyučování. Kooperativní a partnerské učení. Prvky kritického myšlení.
  • Přesah do praktického, osobního života žáků.
  • Předávání informací, dovedností a postojů.
  • Využití formativního hodnocení a učení.
  • Vrstevnické učení a předučení.
  • Podněcování zájmu a motivace k celoživotnímu učení.

Obecně o formě projektové výuky:

• Děti na vše přicházejí samy, bádají a objevují, třídí informace, kriticky hodnotí názory ostatních, spolupracují, komunikují a prezentují svou práci.
  • Pracují s texty, vyhledávají informace na internetu, řeší úkoly, které jsou propojené s aktuálním probíraným a probraným učivem v jednotlivých ročnících.

V rámci výkladu si všimněte, jakým způsobem lektor používá, věnuje se:

• Pozitivní způsoby hodnocení žáků.
  • Práce s chybou. Zpětná vazba. Diferenciace ve výuce.
  • Prvky kritického myšlení, využití samokontroly, individualizace.
  • Organizace samokontroly žáků při výuce a sebehodnocení.
  • Náměty pro projektové vyučování, využití mezipředmětových vztahů.
  • Komunikace při výuce.
  • Rozvíjení kompetence pracovní, komunikativní, kompetence k učení, kompetence k řešení problémů a kompetence sociální či digitální kompetence.