Základy zdravého pohybu ve výuce Tv na ZŠ (8h)

9. 11. 2024, zahájení v 9:00

8 vyučovacích hodin

ZŠ Brno, Bakalovo nábřeží 8

akreditace MŠMT 28081/2022-4-1011

(ne)pedagogičtí pracovníci

Jednodenní kurz se uskuteční v sobotu 9.11.2024 v čase od 9:00 do cca 16:30.

V průběhu akce bude zařazena pauza na oběd - je nutné zajistit si jej individuálně.

Cena 2350 Kč/os při účasti dvou a více osob z jedné školy (při společné fakturaci).

Účastníci se musí hlásit jednotlivě, při fakturaci je zahrneme automaticky na jeden doklad a započítáme slevu!

Kurz je vhodný pro učitele prvního i druhého stupně ZŠ.  Znalosti a dovednosti z kurzu můžete využít i při inkluzivní výuce nebo na speciálních školách.

Obsahem kurzu budou:

• Zábavné aktivity v rušné části, rozcvičce, hlavní části a strečinku s využitím hudby
  • Gymnastika na nářadí
  • Gymnastické aktivity inspirované parkourem, akrojógou, cirkusovou akrobacií a psychomotorikou
  • Švihadlo jako součást rozvoje rytmických schopností
  • Zábavné, taneční a rytmické hry
  • Náměty pro motivaci žáků k pohybové aktivitě, radost z pohybu

Seminář vám pomůže jednoduše a zábavně zapojit do hodin tělesné výchovy hudbu a taneční prvky. Ukážeme si také náměty do gymnastiky, nebo práci se švihadlem.. Budete vědět, jak v žácích probudit i v tělesné výchově více kreativity a improvizace.

Smyslem tělesné výchovy na ZŠ nemusí být jen honba za výkony, ale pěstování kladného vztahu k pohybovým aktivitám. Přijeďte se za námi inspirovat, jak toho ve svých hodinách můžete dosáhnout, jak do výuky děti vtáhnout, udělat ji pro ně přitažlivou.