Aktivní poslech v hodinách HV i jinde

11. 11. 2024, zahájení v 9:00

8 vyučovacích hodin

FZŠ O. Chlupa, Praha 13, Fingerova 2186

akreditace MŠMT 28081/2022-4-1011

ZUŠ

Seminář se uskuteční 11.11. 2024 od 9:00 do cca 17:30 hod.

Cena 2180 Kč/os při účasti dvou a více osob z jedné školy (při společné fakturaci).

Účastníci se musí hlásit jednotlivě, při fakturaci je zahrneme na jeden doklad a započítáme slevu automaticky! Pro uplatnění slevy není možné hradit kartou, vyčkejte na fakturu.

Rádi byste žákům přiblížili klasickou hudbu? Připadá Vám nemožné zaujmout žáky poslechem? Nenapadá Vás, jaké ukázky do poslechu zařazovat? Nezoufejte, na tomto kurzu Vám ukážeme, jak na to!

Poslech hudby je prožitek, který se dá zařadit nejen do hodin hudební výchovy. Je ideální pro relaxaci, vyjádření svých pocitů, a to mnoha způsoby. V kurzu budeme pracovat nejenom se známými skladbami (jejich motivy), ale i s třeba písničkami, které dnešní děti poslouchají.

U každého poslechu vyzkoušíme odlišné aktivity, které mohou být receptem pro další práci i s jiným hudebním materiálem.

Kurz je vhodný pro všechny učitele pracující s žáky na 1. stupni ZŠ, kteří hledají náměty na zatraktivnění a obohacení výuky hudební výchovy. Některé aktivity jsou použitelné i pro práci se staršími dětmi.

Tentokrát se zaměříme na aktivní poslech nejen při hodnách HV. Ukážeme si:

• poslechové skladby k jednotlivým hudebním obdobím (baroko, klasicismus, romantismus)
  • Tonda a Béďa (část věnovaná Dvořákovi a Smetanovi)
  • skladby různého stylu a písničky dle zájmu dětí
  • různorodé aktivity (hra na tělo, doprovody na hudební nástroje, jednoduchý pohyb…)
  • využití různých netradičních „pomůcek“ (kelímky, balonky, folie, krabice….)

Účastníci nemusí mít teoretické hudební znalosti. Hlavní je chuť muzicírovat a nabídnout dětem nové prožitky s hudbou.