Čtenářské dílny na ZŠ (webinář)

Zaměřeno na čtenářské dílny

18. 11. 2024, zahájení v 15:00

4 vyučovací hodiny

WEBINÁŘ

akreditace MŠMT 8738/2023-4-443

Webinář se uskuteční 18.11. od 15:00 do cca 17:40 hod.

Akce se uskuteční v prostředí LiveWebinar. Podrobnější informace zašleme přihlášeným den před spuštěním webináře. Pokud je v den konání nenaleznete v žádné složce pošty, kontaktujte nás.

Platné osvědčení o absolvování akce a obdržíte po uskutečnění akce elektronicky (elektronický podpis). Více k webinářům zde.

Cena 1090 Kč/os při účasti dvou a více osob z jedné školy.

Účastníci se musí hlásit jednotlivě, při fakturaci je zahrneme automaticky na jeden doklad a započítáme slevu!

putování vějířAkce je vhodná pro všechny učitele působící ve 3.-5. ročníku ZŠ. Volně na ně navazuje na lednové školení zaměřené na čtenářské lekce. Nyní se podíváme hlavně na čtenářské dílny. Paní lektorka zvolí v obou webinářích různé ukázky práce.

Na akci zazní zejména:

• Rozvíjení vědomého čtenářství a vytváření kladného vztahu k vlastní četbě, motivace pro celoživotní učení.
  • Rozdíl mezi dílnou čtení a čtenářskou lekcí.
  • Prvky kritického myšlení, efektivnost, funkce a struktura vyučovací hodiny (využití třífázového vyučovacího modelu E-U-R).
  • Kreativní práce s knihou, se čteným textem.
  • Záznamy z přečteného textu, vhodné náměty, ukázky a materiály.
  • Vzájemné sdílení.
  • Praktické ukázky.

V rámci semináře zjistíte, jaký je rozdíl mezi dílnou čtení a čtenářskou lekcí.  Na dílnu čtení si žáci pravidelně nosí svou vlastní beletristickou knihu (každý jinou), čtou z ní souvislé texty, přemýšlí, hovoří a píší o nich. Uváděné náměty práce umožňují pracovat v rámci třídy jak individuálně, tak společně.

Účastník si připraví:

• beletristickou knihu, kterou má právě rozečtenou
  • jednu knihu pro děti, kterou by ostatním účastníkům doporučil